Sme dobrodruhovia, ale nechceme skákať do neznáma

Sme tím ľudí, ktorí spolupracujú na tvorbe tém, na zbieraní dát a analyzovaní údajov s cieľom priniesť aktuálne prieskumy. Aktívne spolupracujeme s partnermi v zahraničí na výmene informácií a prezentujeme dáta zo Slovenska. Dlhoročná skúsenosť s realizáciou prieskumov a zároveň akútny nedostatok aktuálnych dát týkajúcich sa neziskového sektora boli impulzom na vytvorenie občianskeho združenia getREADY - Future Lab.
Roky sme sa venovali realizácii prieskumov v oblastiach, ako sú firemná filantropia a CSR, mediálna prezentácia neziskových organizácií a ich projektov, legislatívne prostredie neziskového sektora, a pripravovali sme správy o stave slovenského nadačného sektora.
Veríme vo využiteľnosť dát v každodennom živote. Chceme robiť rozhodnutia založené na faktoch a dátach, nie na pocitoch a predstavách. Preto prinášame zaujímavé štúdie zo zahraničia a robíme vlastné prieskumy.
Katarína Podracká - partnerstvá, medzinárodná spolupráca, komunikácia
Katarína Podracká

partnerstvá, medzinárodná spolupráca, komunikácia

Lenka Iľanovská - technológie vo svete neziskových organizácií, nadácie, firemní donori
Lenka Iľanovská

technológie vo svete neziskových organizácií, nadácie, firemní donori

Slávka Dvořáková - komunikácia, médiá a PR
Slávka Dvořáková

komunikácia, médiá a PR

Ľubica Ďurďovič - financie & účtovníctvo
Ľubica Ďurďovič

financie & účtovníctvo

Ak vás niečo zaujalo, prípadne ak máte nejakú otázku, neváhajte nás kontaktovať!

Povedali o nás

Pozrite sa, čo o nás povedali

Prečo potrebujeme čísla? Lebo bez nich nemá novinár v rukách žiadne fakty. A bez faktov nemôže novinár informovať nestranne, transparentne a vyvážene, čo je základom novinárskej etiky. Veľakrát vzniká zaujímavý námet na článok či reportáž práve vďaka číslam. Vieme ich porovnávať a odborníci zasa posudzovať. Vďaka nim sa môže veľa ľudí dozvedieť o potrebách neziskoviek, ich práci a dôležitosti pre spoločnosť. 

Slávka Dvořáková, novinárka

Projekt getREADY – Future Lab prichádza v najvyšší čas. Skutočnú filantropiu nemožno robiť udržateľne a progresívne bez toho, aby nebola podložená systematicky zbieranými a odborne spracovávanými dátami; sa nezaradila do medzinárodného filantropického spoločenstva. Projektový tím – Lenka a Katarína – sa venujú filantropii dve desaťročia. Obe sú špičkové odborníčky v tejto oblasti nielen na Slovensku, ale aj v európskom kontexte. Projektom getREADY – Future Lab potvrdzujú svoju oddanosť skutočnej filantropii na Slovensku. 

Lucia Faltínová, bývalá podpredsedníčka Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť

Title